Türkiye’ye Dönüş ve Ağ Kurma Etkinliği Ankara’da gerçekleşti!

2018 – 2019 ve 2019 – 2020 akademik yıllarında öğrenimlerini tamamlayarak Türkiye’ye dönen Jean Monnet Bursiyerleri, 15 Haziran 2021 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilen Türkiye’ye Dönüş ve Ağ Kurma Etkinliği’nde bir araya geldi.

Etkinliğin açılış konuşması Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Proje Uygulama Daire Başkanı A. Hakan Atik tarafından gerçekleştirildi. Jean Monnet mezunu olmanın öneminden ve prestijinden bahseden Sayın Atik, bursiyerlerimize bu saygın avantajı en iyi şekilde kullanmaları yönünde tavsiyelerde bulundu.

Ağ Kurma ve Geliştirme oturumunda Ağ Kurma Uzmanı Erdal Uzunoğlu yaşamın her alanında ağ kurmaya yönelik fırsatların nasıl değerlendirilmesi gerektiğine dair önerilerini bursiyerlerimiz ile paylaştı.

Burs programı kapsamında uygulaması yeni başlatılan Jean Monnet Mentörlük Programı da bursiyerlere tanıtıldı. Prof. Dr. Nezih Orhon mentör ve menti ilişkilerinin hayattaki öneminden bahsetti. Bursiyerlerin mentörlük programı sayesinde ortak bir değerde buluşabileceklerini ve bunun kendilerine neler kazandırabileceğinin de altını çizdi. Jean Monnet deneyimlerini yeni bursiyerlere aktararak Jean Monnet yolculuklarına devam etmeleri yönünde de tavsiyelerde bulundu.

Jean Monnet Bursiyerleri Derneği temsilcileri, derneğin faaliyetleri konusunda bilgilendirmede bulundu ve aynı çatı altında Jean Monnet mezunları olarak birlikte hareket etmenin kazanımlarını paylaştı.

Öğleden sonra gerçekleştirilen Kariyer Planlaması oturumunda Kişisel Marka ve Kariyer Uzmanı Rüzgar Mira Okan, bursiyerlerimize kişisel marka oluşturmanın öneminden ve bu alanda dikkat edilmesi gereken hususlardan bahsetti. Okan, bursiyerlerden geçmiş deneyimleriyle ilgili gelen soruları da yanıtlayarak kariyer planlaması yönünde tavsiyelerde bulundu.

Türkiye’ye Dönüş ve Ağ Kurma Etkinliği, müzik dinletisi eşliğinde gerçekleştirilen kokteylin ardından sona erdi.