Jean Monnet Burs Programı 2024-2025 Akademik Yılı Burs Öncesi Bilgilendirme Seminerleri Düzenlendi

Jean Monnet Burs Programı 2024-2025 akademik yılı yazılı sınavında başarılı olan yeni dönem bursiyerlerimizle 11 Haziran 2024 tarihinde Ankara’da, 13 Haziran 2024 tarihinde İstanbul’da düzenlenen “Burs Öncesi Bilgilendirme Seminerlerinde” bir araya geldik.

Ankara’daki seminer Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı, İstanbul’daki seminer ise İktisadi Kalkınma Vakfı ev sahipliğinde yaklaşık 150 bursiyerimizin katılımı ile tamamlandı. Seminerler başta program faydalanıcısı Avrupa Birliği Başkanlığı yetkilileri olmak üzere, ihale makamı Merkezi Finans ve İhale Birimi ve AB Türkiye Delegasyonu yetkililerinin katılımıyla gerçekleşti.

Ankara’daki seminerde, Avrupa Birliği Başkanlığı Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdür Yardımcısı Serdar Öztürk, Merkezi Finans ve İhale Birimi Kıdemli Sözleşme Yöneticisi Saygın Tozlu ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu İnsani ve Sosyal Kalkınma Bölüm Başkan Yardımcısı Esther Bouma açılış konuşmalarıyla bursiyerlere hitap etti.

Seminerler kapsamında bursiyerlere program onay aşamaları, sözleşme süreçleri ve burs programı kapsamındaki yükümlülükler hakkında bilgilendirmede bulunuldu. Jean Monnet Burs Programı’ndan önceki dönemlerde yararlanan tecrübeli bursiyerlerimiz ise deneyimlerini paylaşarak yeni bursiyerlere rehberlikte bulundu.

2024-2025 akademik yılı yazılı sınavında başarılı olan tüm bursiyerleri tekrar tebrik ediyor, kariyerlerinde ve kişisel gelişimlerinde önemli bir adım olacağına inandığımız bu süreçte hepsine başarılar diliyoruz.