Jean Monnet Burs Programı İtalya Üniversitelerini Ziyaret Etti

Jean Monnet Burs Programı’nın yürütülmesinden sorumlu olan Avrupa Birliği Başkanlığı ile Merkezi Finans ve İhale Birimi temsilcileri İtalya’da bulunan üniversiteler ile işbirliğini geliştirmek için çalışma ziyareti gerçekleştirdiler.

Jean Monnet Bursiyerlerinin seçtikleri İtalyan üniversiteleri ile iyi ilişkiler kurmak ve farklı üniversitelere programı tanıtmak amacıyla düzenlenen çalışma ziyareti kapsamında Roma, Milano ve Torino şehirleri ziyaret edildi. Roma’da yer alan LUISS Guido Carli Üniversitesi, Roma Tre Üniversitesi, Roma Tor Vergata Üniversitesi ve ESE European School of Economics; Milano’daki Bocconi Üniversitesi ve Cattolica del Sacro Cuore Üniversitesi ile Torino’da bulunan Torino Üniversitesi ile görüşüldü.

Jean Monnet Burs Programı’nın yürütülmesinden sorumlu olan Avrupa Birliği Başkanlığı ve Merkezi Finans ve İhale Birimi ile projenin Teknik Destek Ekibinden oluşan heyet üniversiteler ile görüşerek İngilizce ve İtalyanca dillerinde uygun yüksek lisans programları ile kabul kriterleri, başvuru süreçleri, vize prosedürleri, konaklama imkânları ve okul ücretleri gibi konularda görüşmeler gerçekleştirdiler.

Program kapsamında Avrupa Birliği Başkanlığı Proje Uygulama Daire Başkanı A. Hakan Atik ve Merkezi Finans ve İhale Birimi Kıdemli Sözleşme Yöneticisi V. Saygın Tozlu, Türkiye Cumhuriyeti Roma Büyükelçisi Ömer Gücük’ü de makamında ziyaret ederek Jean Monnet Burs Programı’nı ve ziyaretin amacını anlattı.