28 Kasım 2010’da SKYTÜRK KIOSK Programına Konuk Olduk

AB Delegasyonu tarafından yürütülen “Broadcasting the EU III” hibe programından aldıkları hibe desteği ile Gazeteci Mine G. KIRIKKANAT ve Hukukçu Akademisyen Aslıhan ÖZTEZEL’in hazırlayıp sunduğu, her hafta Pazar günü saat 19:10’da, SKYTÜRK kanalında yayınlanan KIOSK Programı 28 Kasım 2010 Pazar Günü JEAN MONNET Burs Programını ele aldı.

Kamu sektörü çalışanları, özel sektör çalışanları, sivil toplum kuruluşu mensupları, üniversite son sınıf ve lisansüstü öğrencileri ile akademik ve idari personelin faydalanabileceği Jean Monnet bursunun ilgili taraflara etkin duyurulması çalışmaları kapsamında Avrupa Birliği Genel Sekreterliği Proje Uygulama Başkanı Sn Bülent ÖZCAN ve Proje Koordinatörü Sn. Duygu YARDIMCI SKYTÜRK kanalında yayınlanan KIOSK Programına konuk oldu.

Sn. Bülent ÖZCAN ve Sn. Duygu YARDIMCI KIOSK Programında, Jean Monnet Burs Programının amacı, kapsamı, hedef kitlesi, bursiyerlerin seçimi ve başvuru için gerekli belgeler konusunda detaylı bilgi verdi.

Program içerisinde Jean Monnet Bursundan önceki dönemlerde yararlanmış bursiyerlerle yapılan röportajlara da yer verilerek; bursun bursiyerlerin profesyonel hayatlarına yaptığı katkı ortaya konuldu.