2021 – 2022 Akademik Yılında Jean Monnet Bursu’nu almaya hak kazanan bursiyerler Burs Öncesi Bilgilendirme Seminerlerinde Buluştu

2021 – 2022 akademik yılında Jean Monnet Bursu’nu almaya hak kazanan bursiyerler yazılı sınav sonuçlarının açıklanması ile belirlendi. Sınavı kazanan bursiyerler Burs Öncesi Bilgilendirme Semineri için 12 Temmuz 2021 tarihinde Ankara’da 14 Temmuz 2021 tarihinde bir araya geldi.

Ankara’daki etkinlikte, Programın açılış konuşmaları Dışişleri Bakan Yardımcısı Avrupa Birliği Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Bölüm Başkanı Birinci Müsteşar Angel Gutierrez-Hidalgo tarafından gerçekleştirildi. İstanbul’da gerçekleşen seminerde Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Proje Uygulama Daire Başkanı A. Hakan Atik’in konuşmalarının ardından, Dışişleri Bakan Yardımcısı Avrupa Birliği Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı çevrimiçi bağlantı üzerinden bursiyerler ile buluşarak açılış konuşmalarını gerçekleştirdi. Açılış konuşmalarının ardından bursiyerler ile birlikte aile fotoğrafı çekildi.

Seminerlerde; program onay süreci, sözleşme ve izleme süreçleri hakkında ayrıntılı bilgilendirme Avrupa Birliği Başkanlığı ve Merkezi Finans ve İhale Birimi uzmanları tarafından yapıldı.

Öğleden sonra gerçekleşen deneyim paylaşımı panellerinde ise Jean Monnet mezun bursiyerleri Jean Monnet Mentorleri olarak, konaklama, ulaşım ve gidilen ülkedeki ilgili konularda yaşadıkları tecrübelerini ve önerilerini yeni bursiyerler ile paylaştı.

Etkinlik, bursu almaya hak kazanarak kariyerlerine AB alanında yön çizecek olan bursiyerlerimiz için hem birbirleriyle hem de mezun bursiyerlerimizle ağ oluşturma imkânı da sağlamış oldu.