2023-2024 Akademik Yılı için Burs Öncesi Bilgilendirme Toplantıları Ankara ve İstanbul’da Gerçekleşti

Jean Monnet Burs Programı kapsamında 25 Mart 2023 tarihinde gerçekleştirilen yazılı sınavın ardından değerlendirme süreci tamamlandı ve burs almaya hak kazanan adaylar 13 Haziran 2023 tarihinde duyuruldu. 2023-2024 akademik yılı için 160 bursiyer Jean Monnet Burs Programı’ndan faydalanmaya hak kazandı.

Bursiyerlere program onayı, yerleştirme ve sözleşme süreçlerine ilişkin detaylı bilgi verilmesi amacıyla 20 Haziran 2023 tarihinde Ankara’da ve 22 Haziran 2023 tarihinde ise İstanbul’da Burs Öncesi Bilgilendirme Toplantıları düzenlendi.

Ankara etkinliğine Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut ve Merkezi Finans ve İhale Birimi Kıdemli İhale Yöneticisi Saygın Tozlu katılım sağlayarak konuşmalarını gerçekleştirdi.  Tüm gün süren programda, Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı ve Merkezi Finans ve İhale Birimi Uzmanları,program onayı sözleşme ve izleme süreçleri hakkında bilgilendirerek bursiyerlerden gelen soruları yanıtladı.

İstanbul’da düzenlenen toplantıysa Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Proje Uygulama Daire Başkanı A. Hakan Atik’in açılış konuşmaları ile başladı, program ile ilgili detaylı bilgilendirmeler içeren sunumlar ile devam etti.

Toplantılarda moderatör eşliğinde bursiyerlerin birbirlerini daha yakından tanımaları için keyifli etkinlikler de düzenlendi.

Jean Monnet Burs Programı olarak tüm bursiyerlerimizi kutluyor ve başarılı bir eğitim dönemi diliyoruz.