2010 – 2011 Akademik Yılı Sertifika Töreni Düzenlendi

Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne tam üyelik hedefi çerçevesinde, Avrupa Birliği alanında uzmanlaşmış personel ihtiyacının karşılanması amacıyla Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan Jean Monnet Burs Programı kapsamında 2010-2011 akademik yılında destek almış olan bursiyerler Ankara Çengelhan’da düzenlenen bir törenle sertifikalarını aldılar.

Avrupa Birliği Bakanlığı Müsteşarı Büyükelçi Sayın M. Haluk Ilıcak’ın ev sahipliğini yaptığı törene, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Jean Maurice Ripert ile çok sayıda büyükelçi ve Merkezi Finans ve İhale Birimi Başkanı Muhsin Altun katıldı.

Tören, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Jean-Maurice Ripert ve Avrupa Birliği Bakanlığı Müsteşarı Büyükelçi Sayın M. Haluk Ilıcak’ın yaptıkları açılış konuşmalarıyla başladı. 2010-2011 akademik yılı bursiyerlerine sertifikalarının verilmesinin ardından tören, protokolün, Jean Monnet Burs Programına emeği geçen akademisyenler ile kamu görevlilerinin ve bursiyerlerin katıldıkları yemekle son buldu.